Tags

Relaterede artikler

Del dette

Nota

Den 18. januar lukker netbiblioteket E17, og det nye bibliotek på nota.dk tager over. Allerede nu kan du bruge Nota Bibliotek – med dit brugernummer og din adgangskode fra E17.

Brug det nye bibliotek allerede nu på www.nota.dk
Fra 18. januar bliver du automatisk dirigeret fra E17 til Nota Bibliotek.

Det får du på Nota Bibliotek

På Nota Bibliotek får du personlige anbefalinger ud fra interesser, som du vælger. Du får inspiration til bøger. Du får din egen bogliste, som husker, hvor meget du har hørt af din lydbog. Og du får ikke mindst en god visning på mobil og tablet i et mere tidssvarende design.

Hvorfor har Nota lavet et nyt bibliotek?

Vi har spurgt vores medlemmer, hvordan de bruger E17.
Mange medlemmer fortæller os, at de i dag går mest på nettet efter læseoplevelser. For at afspille og downloade og finde inspiration. Og at det ofte sker på mobil eller tablet. Mange medlemmer vil gerne have et mere personligt bibliotek, som man kan gøre til sit eget.
Derfor lancerer vi Nota Bibliotek på www.nota.dk